Product information "MSS-106-M5-ATSMAxx-HF"
- Secure screw connection of pressure frame unit (NDH) replacement kit and probe plate unit (KTE) replacement kit to form a single unit
- Quick, easy transport and storage of the integrated exchangeable kit
| Accessory type: | Customising accessories |
|---|---|
| Diameter: | 16 mm [.629 in] |
| Exchangeable kits version: | HF |
| Installation: | Thread M5 |
| Length: | 106 mm [4.19 in] |
| MA exchangeable kits (ATS MA): | ATS MAxx/HF/ESD |
| Material: | Steel |
| Max. temperature: | 60 °C [140 °F] |
| Min. temperature: | 10 °C [50 °F] |
| Product group: | Mechanical accessory |
| RoHS-compliant: | Yes |
| Series: | MSS |
| Type: | ATS-Verbindungsschraube |
| Version: | ATS-HF |
| Weight: | 0.01 kg [.022 lbs] |
Login
- Secure screw connection of pressure frame unit (NDH) replacement kit and probe plate unit (KTE) replacement kit to form a single unit
- Quick, easy transport and storage of the integrated exchangeable kit
Other products in this series:
- Product group: Mechanical accessory
- Series: MSS
- Type: ATS-Verbindungsschraube
- Version: ATS-HF
- Accessory type: Customising accessories
- Material: Steel
- Weight: 0.01 kg [.022 lbs]
- Min. temperature: 10 °C [50 °F]
- Max. temperature: 60 °C [140 °F]
- RoHS-compliant: Yes
- Installation: Thread M5
- Length: 106 mm [4.19 in]
- Diameter: 16 mm [.629 in]
- Exchangeable kits version: HF
- MA exchangeable kits (ATS MA): ATS MAxx/HF/ESD